Doprava zdarma!

Superfinále florbalu v O2 areně

Po covidové pauze se vrátilo superfinále florbalu do pražské O2 areny!

Historicky 1. titul pro FBC Ostrava

Ženy ostravského klubu FBC Ostrava postoupily do svého vůbec prvního superfinále v historii a hned na první pokus ukořistily mistrovský titul, když porazily v základní hrací době hráčky Chodova 4:2. Po úvodní třetině sice prohrávaly 0:1, ale ve 2. třetině se jim podařilo srovnat skóre trefou Michaely Mlejnkové a následně se dostat do vedení díky využité přesilovce, v níž nezaváhala a poslala míček do šibenice Linda Pudišová. V závěrečné třetině byla k vidění spousta šancí a hra dostala správný superfinálový náboj. Nejprve svůj náskok navýšila Ostrava druhou brankou Michaely Mlejnkové, ale i na to pražské hráčky dokázaly odpovědět a snížit na rozdíl jedné branky 3 minuty před koncem. Vítězství potvrdila v posledních vteřinách trefou do prázdné branky Hurníková a Ostrava se mohla radovat!

Tatran vicemistrem ČR

V superfinále se Tatran ukázal po delší době, kdy si poradil v semifinálové sérii proti Vítkovicím. Oproti ženskému finále však bylo to mužské příliš svázané taktikou a hrálo se spíše na vyčkávanou. Tempo hry navíc na delší dobu přerušila úspěšná trenérská výzva Tatranu, kdy se přezkoumávala regulérnost již druhé branky Mladé Boleslavi.

Skóre zůstalo 1:0 a Tatranu se před koncem zápasu ještě podařilo brankou Davida Šimka vyrovnat. V prodloužení ovšem rozhodl mladoboleslavský Daniel Šebek, který zůstal osamocený na středu hřiště a v zakončení nezaváhal.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!

Naposledy přidané

Florbalexpert

Unihoc GLNT

Limitovaná edice holí, která vzniká ve spolupráci s hvězdným švédským florbalistou Alexandrem Galante Carlströmem.

Nejoblíbenější

Prague Games 2021

Největší mládežnický florbalový turnaj Prague Games startuje již tuto středu a my máme pro všechny účastníky opět přichystanou 20% slevu na...

Czech Open 2021

Všichni účastníci turnaje CZECH OPEN mají u nás v obchodě na Hradčanské 30% slevu na nové kolekce a veškeré nezlevněné zboží.