30% sleva pro účastníky turnaje Czech Open | Otevřeno: středa–pátek 9–19, sobota 9–15.

Unihoc Epic Composite 29

Unihoc Epic Composite 29

Detail produktu
Značka:
Unihoc
Čepel:
Epic
Flex:
29 mm
Strana
Velikost
Zobrazit tabulku velikostí
Zobrazit tabulku velikostí
1 varianta skladem
Zjistit dostupnost
€ 68,90 € 41,34s DPH

Popis produktu

EPIC je ultra moderní florbalová čepel s trendy designem zkombinovaným s nejlepší funkčností. Rám má klasický tvar Unihoc a se svým jasně vyznačeným přechodem mezi rámem a mřížkou nabízí skvělou kontrolu míčku a lepší střelbu. Vybrání se táhne od patky až ke špičce čepele, ale v porovnání s čepelí UNITY není tak veliké. Toto je čepel, která bude většině hráčů velice vyhovovat, protože se s ní 

skvěle přihrává i střílí. Ideální volba pro všechny začínající i pokročilejší hráče, kteří se chtějí ve hře posunout dál.

  • čepel EPIC Medium – středně tvrdá
  • příjemná omotávka ELITE bez perforace
  • barva bílá a svítivě zelená

Levá nebo pravá?

Při výběru hokejky se musíte také rozhodnout, na jakou stranu hrajete. Pokud chytnete hokejku do obou rukou, jednu máte nahoře a druhou dole. Podle té spodní se právě určuje strana. To znamená, že pokud máte dole levou ruku, hrajete nalevo a potřebujete levou hůl. Pokud máte pravou ruku dole, hrajete napravo a potřebujete pravou hokejku.

Jakou délku hole zvolit?

Obecně platí pravidlo, že by vám hokejka měla sahat maximálnně do výše pasu. Pokud zvolíte delší hůl, bude se vám s ní hůře manipulovat i střílet. Příliš krátká hokejka má zase menší dosah při obranné hře. Na hokejce Unihoc najdete číslo, které označuje délku tyče, nikoliv celé hokejky s čepelí. Znamená to, že pokud je tam uvedeno 96 cm, s čepelí bude ještě o přibližně 10 cm delší.

Co znamená flex?

Flex neboli tvrdost je číslo, které udává, o kolik milimetrů se tyč prohne při nastaveném tlaku. Vypovídá o tvrdosti hole. Čím nižší číslo,  tím je hokejka tvrdší a musíte vynaložit více síly, aby došlo při střelbě k požadovanému prohnutí. Jakou tvrdost zvolit? Důležitá je vaše výška, síla i technika. Obecně platí, že elitní hráči potřebují tvrdší hokejku, zatímco začínající nebo rekreační hráči více ocení měkčí hole. 

Čepel

Pro soutěžní utkání musíte mít dle předpisu IFF stejnou značku čepele a hokejky, v opačném případě není schválena pro zápasovou hru. Je to z důvodu certifikace, kterou musí projít každá jednotlivá hokejka, čímž je schválena pro soutěžní utkání a to pouze jako kompletní produkt – shaft (tyč) + čepel. Pokud měníte na hokejce čepel za jiný model v rámci stejné značky, je to v pořádku.

Podobné produkty

30 dní na vrácení
Doprava zdarma od 500 Kč
Odesíláme ihned (do 24 hodin)

Přihlásit odběr můžete zde