Praha má za sebou další ročník tradičního florbalového turnaje Czech Open, který nabídl souboje českých a zahraničních týmů, atraktivní florbal a dramatická utkání až do samotného závěru. V elitních kategoriích kralovaly švédské celky – mezi muži obhájil prvenství IBF Falun, v ženské kategorii drží sérii pěti prvenství Pixbo Wallenstam. .
Mladá Boleslav byla blízko vítězství
Velmi povedený turnaj absolvovala Mladá Boleslav, která se na Czech Open představila po sedmileté pauze a probojovala se až do finále. V něm vyzvala švédský Falun a začala skvěle. Český mistr vedl po gólech Martina Tokoše, Šimona Stránského a Mikeše Motejzíka po první třetině 3:1.
Ve druhé části švédský celek ukázal svoji kvalitu, skóre otočil, ale Boleslav se nevzdala: zásluhou Filipa Zakonova a Patrika Suchánka si vzala vedení zpět.
Rozhodnutí přinesla až poslední třetina. Rönnklint nejprve vyrovnal a v čase 53:25 završil hattrick vítěznou trefou na 6:5. Falun navázal na loňské prvenství a celkově vyhrál Czech Open už pošesté.
Českou stopu bylo vidět i v dalších soubojích o umístění. Vary Bohemians zvládly dramatický souboj se švýcarským SV Wiler-Ersigen a po remíze 5:5 rozhodly o vítězství v samostatných nájezdech. Díky této výhře obsadily v elitní mužské kategorii 5. místo. V elitní mužské kategorii se představil i Tatran Střešovice (7. pozice).
Tatran vedl nad Pixbem, Švédky ale zápas otočily
Česko-švédský souboj nabídlo i finále ženské elity. Tatran Střešovice zvládl – stejně jako boleslavští muži – první třetinu výborně. Michaela Mechlová, Veronika Dubcová a Karolína Stůjová zařídily náskok 3:1. Od druhé části však převzaly iniciativu Švédky z Pixba. Třemi góly skóre otočily a v závěrečné části si pohlídaly konečné vítězství 7:3.
Individuálně se výrazně prosadila Michaela Mechlová, která se s deseti body stala nejproduktivnější hráčkou turnaje a se šesti brankami i nejlepší střelkyní.
Bronz v ženské elitě zůstal v Praze
V souboji o bronz porazil Chodov aktuální české mistryně, Bulldogs Brno, 8:4.
Letošní ročník znovu ukázal, jak vysokou úroveň švédský florbal má. Falun i Pixbo dokázaly ve finále otočit nepříznivý vývoj zápasu a opět si z Prahy odvezly prvenství. České týmy rozhodně nezůstaly v jejich stínu. Mladá Boleslav byla pouhý gól od vítězství, Tatran vedl nad Pixbem po první části o dvě branky a mezi nejlepšími celky turnaje se objevily i Chodov, Bulldogs Brno a Vary Bohemians.


